5okul[fusion_builder_container hundred_percent=Süleymaniye Kültür Merkezi ve vakfı, İngiltere genelinde yıl içerisinde bine yakın talebeye eğitim ve kültür hizmeti vermektedir. Vakfımız tüm faaliyetlerinde olduğu gibi eğitim hizmetlerinde de ortak gayelerimiz olan vakıf ve gönüllü kuruluşlara destek vermektedir. Manchester ve Stoke on Trent’deki binalarını eğitim hizmetlerinde başarılı vakıf ve derneklere tahsis etmiştir.

Eğitim hizmetlerimiz okul sonrası ve hafta sonu olmak üzere ikiye ayrılıyor. Vakfımızın tüm şubelerinde okuldan sonra talebelerimize destek dersleri ile birlikte dini ve kültürel dersler de veriliyor. Genelde Türkçe, İngilizce, Matematik ve Fen bilimleri alanlarında yapılan destek derslerinde talebelerimizin ev ödevlerine de yardımcı olunmaktadır.

Ayrıca 2009 yılında kurulan kardeş vakfımız Seven Hill Educational Trust’ın yeni okulu Marathon Science School of Excellence’a vakfımız iki büyük binasını tahsis etmiştir. Binalarda gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra 2009 Eylül ayında bu okulda eğitim hayatına başlamıştır. Tamamı ile yatılı olan bu okulla ilgili www.marathonschool.com adresinden detaylı bilgi alınabilir.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]