Hak ve son din olan dinimiz İslamın, Ehli Sünnet itikadına göre doğru bir şekilde öğretilmesi vakfımızın temel gayelerindendir. Beşikten mezara kadar süren bu süreçte vakfımız yetişmiş din adamları ile İngiltere’nin her yerinde yaşayan müslümanlara hizmet vermektedir.

Merkez şubemiz Süleymaniye’de ve diğer şubelerimizde beş vakit namaz cemaatle kılınmaktadır. Cuma namazları, Teravih namazları, Bayram namazları, Ramazan-ı Şerifte mukabeleler ve özel sohbetler, sene içerisinde fıkıh ve İslam Tarihi dersleri ve sohbetleri, kurban bayramında sağlıklı ve güvenli bir şekilde kurban kesebilme imkanı ve bir çok dini hizmeti müslümanlar vakfımızda bulabilmektedirler.

İslamiyetin doğru bir şekilde gayri müslimlere anlatılması da vakfımızın faaliyetleri arasındadır. Her yıl Süleymaniye Kültür Merkezini ve şubelerimizi din kültürü dersleri kapsamında ziyaret eden binlerce öğrenciye dinimiz İslam anlatılmaktadır.

Ayrıca Müslüman ülkelerde hizmet edecek olan İngiltere hükümeti personelinin eğitimlerinin bir kısmı da vakfımız tarafından verilmektedir. Eğitime katılanlara İslam ülkelerinde zorluk çekmemeleri için pratik bilgiler verilmekte, müslümanların manevi değerleri anlatılmaktadır. İslamiyetle ilgili edinebilecekleri yanlış yada eksik ilgiler bir nebze olsun değiştirilmeye çalışılmaktadır.